Sündmused

Aastaring on Lahemaa pärimuskojas tihe. Korraldame ja võtame osa paljudest erinevatest sündmustest.

Avatud Uksed – Pealinnast Piirilinna

Põhjarannikul toimub põnevaid asju 18.-19.05.2019, kui mitmed piirkonna ettevõtted avavad oma uksed kõikidele huvilistele.

Sündmus sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/events/1114749071982576/
http://www.pealinnastpiirilinna.ee/

ÖÖ-kohvik Lahemaa Pärimuskojas

18. mail kell 20.00-00.00 toimetavad lõkke-köögis mehed. Erki Vaikre (MTÜ Estlander ja Roland Burk (Lahemaa Pärimuskoda) kokkavad elusal tulel külalistega koos kõike head ja paremat ning lisaks vestavad mõnusat juttu ja kostitavad muu paremaga. Oluline on ette registreerida enda osalemine.

Sündmus sotsiaalmeedias: https://www.facebook.com/events/432400047528164/

Bushcraft Festival Estland

Oleme festivali kaaskorraldajad. II Bushcraft Festival Estland toimub juba 14.-16.06.2019. https://bushcraftfestival.ee/

Ekström rahvamatk

Paneme õla alla ka Ekström rahvamatk toimumisele. 2019. aastal matkasime 26.01. Ikka alguse ja lõpuga Kolga mõisa juures. Kohtume taas 25.01.2020
http://ekstrom.ee/

Pulmapärimuse seminarid Pärnus

Iga aasta novembris korraldame koostöös Eesti Folkloorinõukoguga kahepäevase  Pulmapärimuse seminari Pärnus Nooruse majas. 2020. aastal toimub sündmus 20.-21.11.
http://folkloorinoukogu.ee/vorgustik/tooruhmad/pulmaparimuse-tooruhm/

Laadad-töötoad

Erinevatelt laatadelt võib meid leida leti tagant ja kõrvalt. Müüme ehedat talukaupa ning näitame, kuidas kedervarrega lõnga teha või kuidas käib puutöö või mil viisil saab valmistada lambarasvast küünlaid. Ikka vastavalt vajadustele ja olemasolevatele tingimustele. Meie laadakalender.

Avatud Talude Päev

Üle-eestiline Avatud Talude Päev on toimunud juba 4 aastat ja kõigil kordadel on ka Iisaka talu ja Lahemaa pärimuskoda sellest osa võtnud. Kindlasti ka edaspidi. Näitame toimivat peretalu, saab loomadega tutvuda, käsitööd osta, avatud töötubades osaleda, keha kinnitada. Ehedust jagub igasse hetke. Kohtume 21.07.2019. http://www.avatudtalud.ee/

Lahemaa maakülade mälumaastikute uurimisprojekt

Kolgaküla seltsi juhtimisel toimub kuni 2019. maini KIKi toetusel kohalike kogukondadega koostöös projekt “Lahemaa maakülade mälumaastikud”. Selle käigus kogutakse ja talletatakse Lahemaa 16 küla (Kotka, Kolgaküla, Parksi, Murksi, Vanaküla, Valgejõe, Nõmmeveski, Joaveski, Kemba, Kõnnu, Kalme, Kolga, Uuri, Muuksi, Kahala ja Soorinna) ajalugu. Projekti peamisteks tegevusteks on küla ajalugu puudutavate kirjalike allikate kogumine ja süstematiseerimine ning küla ajaloolise õiendi koostamine. Suulist pärimust kogutakse läbi süvaintervjuude ja oluliste paikade määratlemise. Intervjuu filmitakse, selle alusel täiendatakse õiendit. Kogutud materjal saab kõigile kättesaadavaks veebis. Lahemaa pärimuskoja roll uurimuses on Uuri küla suulise pärimuse kogumine.