Meie pakutavad töötoad

Lahemaa pärimuskoja perenaine Liisu ja peremees Roland viivad rõõmuga läbi erinevaid töötubasid.

Tule külla meile või kutsu endale sobivasse asukohta või sündmusele.

Täpsem loend meie pakutavast – Vajuta SIIA.

 

Peremees Roland huvitub loodusest ning rahvuslikust puutööst. Et teha esemeid just nii nagu meie esivanemad neid on osanud teha.

Puutöö juures on aga oluline nii loodust tunda, osata oma tööriistu teritada ja hooldada, aga tunda ka erinevate puutüüpide hingeelu ning kasutusvõimalusi. Rolandi juhendusel saab teha individuaalselt, väiksemas või suuremas grupis erinevaid töötubasid loodusrännakust ja materjalikorjamisest kuni tööriistade teritamise ja konkreetsete esemeteni.

 

 

 

 

 

Perenaine Liisu armastab oma lammaste villast viltida, aga eelkõige punuda paelu, teha pulmariste, kedervarrega kedrata ning teha mitte nii väga tuntud, kuid väga arhailist nõeltehnikat. Sel viisil valmivad ühe nõelaga lõnga-aasade vahel punudes erilised mütsid-kindad jne. Liis on läinud süvitsi ka meile omaste vanemate pulmakommete uurimisega ning ka Liisu ja Rolandi enda pulmad möödusid naiste laulude taustal erinevaid kombeid läbi tehes. Liisu tuleb ja tutvustab meeleldi vanemaid pulmakombeid, nende kasutamise võimalusi ja rõõmu. Lahemaa pärimuskojas kohapeal (või ka hoopis kutsuja ruumis 🙂 ) viib Liisu meeleldi läbi erinevasisulisi meisterdamisi lõnga ketramisest nõeltehnikani, paelapunumisest juurikaeheteni.

 

 

 

 

Koos seltskonnaga teevad Liisu ja Roland rõõmuga ka lõkketoite või tutvustavad musta pässiku kasutamisvõimalusi ja erilisust. Kes tahab, siis võivad nad tulla ja ka lihtsalt ilusad olla.
Või siis korraldada Sulle pärimusliku pulma või muu sündmuse.

 

Jaga oma mõtteid ja soove: parimuskoda@parimuskoda.ee või 55959817 (Liis), 51927690 (Roland).

 

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga