Õpitoad

Lahemaa Pärimuskoja külastus

Külastuseks tuleb varuda aega 1-1,5h. Tutvustame muinas-eestlaste elu-olu, esitleme muinaskäsitöö viise, teeme koos läbi ühe lihtsama rituaali. Lisaks räägime meie kandi lähiajaloost ja tutvustame pärimuskoja perenaise Liisu  kodutalu Iisaka talu lugu. Saab loomi näha.
Hind 5€/1 inimene. Minimaalne tasu 20€.  Külastustuure viime läbi mai-september. Muul ajal kokkuleppel. Alati palume oma tulek ette kokku leppida.

Kedervarrega ketramine

Muinasajast alates on lõnga valmistatud kedervarrega. Õpitoas teeme läbi kedervarrega ketramise alused ning igaüks saab endale jupikese isetehtud lõnga ka kaasa, kuhu just tema enda head mõtted ning energia on sisse pandud.
Vill ja kedervarred harjutamiseks meie poolt.  Kursuseks arvestada ~ 2h.  Võimalus osta ka endale käsitööna valminud kedervars ning villa.

Nõeltehnika

Enne varrastega kudumist valmistati kindaid, sokke, mütse, kampsuneid ja isegi uhkeid laevapurjeid nõeltehnikas. Õpitoas teeme läbi 3 erinevat nõeltehnika võtet.
Harjutamiseks nõelad ja sobiv lõng meie poolt.  Kursuseks arvestada ~3h. Võimalus osta endale harjutamiseks antud lõnga lisaks.

Kõlapaela valmistamine

Kõladega kudumise tehnikas saab teha paelu ning ka laiemaid vöid. Õpitoa raames teeb igaüks endale umbes 1cm laiuse paela, mille mustri ta on ise loonud ja mõtestanud.
Lõng ja kõlad harjutamiseks meie poolt. Kursuseks arvestada ~2h. Võimalus osta endale ka käsitööna valminud kõlad.

Lambarasvasse kastetud küünalde valmistamine

Enne vormi valatud küünlaid valmistasid meie esivanemad valguse saamiseks lambarasvast küünlaid. Linane taht kasteti korduvalt tulises vees oleva rasvakihi sisse kuniks küünal oli piisava jämedusega. Töötoa läbiviimiseks peab olema jahe, isegi pigem külm ilm või külma ruumi võimalus. Küünla valmistamine on pikk protsess, mille jooksul jõuab palju iseendaga rääkida ja endasse süveneda.
Küünalde valmistamiseks vajalik materjal meie poolt. Kursuseks arvestada ~1h. Valmib 1-2 küünalt.

Tuli ja vesi looduses

Õpitoas tutvutakse erinevate looduses tule alustamise ja vee leidmise ning puhastamise  võimaluste ja tehnikate ning töövahenditega.
Aega õpitoa kestvust ja raskusastet saab vastavalt tellija soovile kohandada.

Lõkketoidud

Lõkkel küpsevad edukalt ja uudse maitsega nii juurikad, liha, muna, kui kõik muu, mis ka igapäevaselt kodus toiduks kasutame. Tulel saab toitu valmistada mitmel eri viisil, mis kõik loovad ääretult erinevaid ja hõrkusid tulemusi.
Aega õpitoa kestvust ja raskusastet saab vastavalt tellija soovile kohandada.

Erinevad meeskonnategevused

Vahel tuleb kolleegide või sõpruskonnaga lihtsalt juhe seinast välja tõmmata. Meeskonnategevused looduses on aluseks edasisele tugevamale ühisele tööle, eesmärkide saavutamisele. Tavakeskkonnast välja tulek toob välja isikute varjatud omadused ning anded.
Tegevuse kestvust ja raskusastet saab vastavalt tellija soovile kohandada.

Puutöö

Puutöö õpitoas saab valmistada erinevaid väiksemaid rahvuslikke käsitööesemeid.
Täpsema huvi korral võtke meiega otse ühendust.

Nimekiri täieneb pidevalt. Kõikide erisoovide osas andke oma mõtetest julgelt teada. Saame aidata erinevate töötubade läbiviimisega, kuid panna õla alla ka kogu sündmuse organiseerimisel.