Õpitoad

Lahemaa Pärimuskoja külastus

Külastuseks tuleb varuda aega 1-1,5h. Tutvustame muinas-eestlaste elu-olu, esitleme muinaskäsitöö viise, teeme koos läbi ühe lihtsama rituaali. Lisaks räägime meie kandi lähiajaloost ja tutvustame pärimuskoja perenaise Liisu  kodutalu Iisaka talu lugu. Saab loomi näha.
Hind 5€/1 inimene. Minimaalne tasu 50€.  Külastustuure viime läbi mai-september. Muul ajal kokkuleppel. Alati palume oma tulek ette kokku leppida.

Kedervarrega ketramine

Muinasajast alates on lõnga valmistatud kedervarrega. Õpitoas teeme läbi kedervarrega ketramise alused ning igaüks saab endale jupikese isetehtud lõnga ka kaasa, kuhu just tema enda head mõtted ning energia on sisse pandud.
Vill ja kedervarred harjutamiseks meie poolt.  Kursuseks arvestada ~ 2h.  Võimalus osta ka endale käsitööna valminud kedervars ning villa.

Nõeltehnika

Enne varrastega kudumist valmistati kindaid, sokke, mütse, kampsuneid ja isegi uhkeid laevapurjeid nõeltehnikas. Õpitoas teeme läbi 3 erinevat nõeltehnika võtet.
Harjutamiseks nõelad ja sobiv lõng meie poolt.  Kursuseks arvestada ~3h. Võimalus osta endale harjutamiseks antud lõnga lisaks.

Tööriistade teritamine ja hooldamine

Iga hea eseme eeldus on korralikud ja teravad tööriistad selle valmistamisel. Peremees Roland õpetab nuge, kirveid, höövleid, peitleid jms erinevate luiskudega teritama ja hooldama, et need veel kaua Sinuga koos head tööd teeksid.
Aega õpitoa kestvust ja raskusastet saab vastavalt soovile kohandada.

Lõkketoidud

Lõkkel küpsevad edukalt ja uudse maitsega nii juurikad, liha, muna, kui kõik muu, mis ka igapäevaselt kodus toiduks kasutame. Tulel saab toitu valmistada mitmel eri viisil, mis kõik loovad ääretult erinevaid ja hõrkusid tulemusi. Min 10 in (500€). Iga lisanduv inimene 40€.
Aega õpitoa kestvust ja raskusastet saab vastavalt tellija soovile kohandada.

Erinevad meeskonnategevused

Vahel tuleb kolleegide või sõpruskonnaga lihtsalt juhe seinast välja tõmmata. Meeskonnategevused looduses on aluseks edasisele tugevamale ühisele tööle, eesmärkide saavutamisele. Tavakeskkonnast välja tulek toob välja isikute varjatud omadused ning anded.
Tegevuse kestvust ja raskusastet saab vastavalt tellija soovile kohandada.

Rahvuslik puutöö

Puutöö õpitoas saab valmistada erinevaid rahvuslikke käsitööesemeid.
Täpsema huvi korral võtke meiega otse ühendust.

Nimekiri täieneb pidevalt. Kõikide erisoovide osas andke oma mõtetest julgelt teada. Saame aidata erinevate töötubade läbiviimisega, kuid panna õla alla ka kogu sündmuse organiseerimisel.